سایت حاجت

پایگاه هدیه صلوات آنلاین
سایت حاجت

سایت حاجت

پایگاه هدیه صلوات آنلاین

بخش وبلاگ

۱۰ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

آخه چرا بعضی ها باید فکر کنن چون مثلاً یکم بزرگتر از بقیه هستن یا چون پدر یک خانواده هستن یا ... میتونن هر جور که میخوان دستور بدن و رفتار کنند؟ کی گفته شما چون مثلاً پدر خانواده هستی باید بشینی و دستور بدی که بچه هاتون برق فلان جا رو خاموش کنن، براتون چایی بیارن یا ... . کی گفته چون شما دوست داری بری فلان جا باید همه خانواده دنبال شما راه بیفتن؟ کی گفته ...؟ تازه عجیبش اینجاست که تعدادیشون به حساب خودشون خیلی آدم متّقی و خداپسندی هم هستن. حالا میفهمم چرا بعضی ها از آدمای مذهبی بدشون میاد؛ چون فکر میکنن آدمای مذهبی به اینا میگن.

پ.ی: یک نگاه به بعضی وبلاگ ها و ... تا ببینید دل خیلی از جوون ها از این چیزا پر هست. اگرم پیدا نکردید بگید تا خودم نشونتون بدم.

پ.ی2: خواهشاً خواهشاً و خواهشاً این رفتار رو ترک کنید. اگرم ترک نمیکنید، حداقل ادعای مذهبی بودن نکنید. دیگه چندتا جوون دیگه باید با دیدن رفتار شما از دین و مذهب دلزده بشن؟

پ.ی3: شاید مطلب "هدیه کردن عیب ها" بتونه راه حلی مناسب برای رفع این مشکلات باشه.

خدایا ممنون که خودخواه نیستی
  • آقای مجازی

مقصد نهایی تان کجاست؟

+ قابل توجه آقایونی که این حرف ها رو صرفاً شعار می دانند، نویسنده مطلب در سن 20 سالگی ازدواج کرده است آن هم درحالی که نه توانایی خرید خانه دارد و نه ... .

با بعضی از دوستان (طلبه نبودند) که درباره آینده صحبت می کردیم، متاسفانه دیدم که پول و ماشین و خانه، هدف اصلی و معیار تصمیم گیری شان شده است. مثلاً می گفتند: «می خواهم فلان سال زن بگیرم که تا آن موقع خانه و ماشین گرفته باشم و مثل فلانی تا آخر عمر زیر قرض و قسط نباشم» راستم می گفتند، سخته که در وقت بی پولی ازدواج کنیم و تا آخر عمر زیر قرض و قسط ماشین و خانه و… باشیم. ولی یک سوال: «آیا آیه ای نازل شده مبنی بر اینکه همه مردم زمین باید صاحب ماشین و خانه و فلان میلیون تومان پول باشند؟» خب مگر نمی شود با یک حقوق مکفی (مکفی زندگیمان نه میل و هوس هایمان) در حدود ۲۰ سالگی ازدواج کرد و چند سال اول زندگی خانه و ماشین نداشته باشیم؟ خب خانم خوب هم -الحمد الله- کم نیست، خانمی که اولِ زندگی بهانه ماشین و خونه و مبل نگیرد، خانمی که دغدغه برتر از خانم الف بودن را ندارد.

این ها بماند، ناراحتی اصلی من چیز دیگری است. مگر ما به دنیا آمده ایم تا ۲۵ سال درس بخوانیم و بعد زن بگیریم و بعدش مشغول کار و تکمیل کردن اساس منزل باشیم و آخرم بیفتیم بمیریم و تمام؟ چرا دغدغه هایمان شده رسیدن به اینها؟ بله باید در دنیا به فکر خرج و کار و… بود همانطور که امامان ما بودند. ولی مگر پول و کار، هدف و دغدغه اصلیشان بود؟ البته من هم ادعای خالی بودن از این تفکرات را ندارم. ظاهراً همه ما {بیشتر خود من} لازم داریم چند دقیقه ای را با خودمان خلوت کنیم و درباره درستی هدف و راهمان فکر کنیم. همه ما می دانیم که انسان فقط یک بار زندگی می کند و از آن به بعد تا ابد باید هر چه در این زندگی جمع کرده را استفاده کند، ولی باز هم … .

پ.ن: میگم منتظر ماشین و ... نمونید چون که می دونم تو جامعه امروزی برای جوون ها سخته تحمل یه سری مسائل و راحت به گناه کشیده میشن از گناه یک نگاه لذت جویانه بگیرید تا دوستی و ...؛ مخصوصاً با بی توجهی بسیاری از خانم ها به وضعیّت پوششان. البته این را هم بگم که برای بسیاری از جوون ها مخصوصاً در جامعه امروزی، ازدواج امری مستحب نیست بلکه واجب هست.

ای کاش کمی هم خودمان را برای سربازی امام زمان آماده کنیم

  • آقای مجازی

یک سوال دارم: مومن به چه کسی گفته می شود؟ به کسی که به فکر قیامت هست، یا نیست؟ خب پس چرا وقتی به کسی که در حال غیبت است گفته می شود غیبت نکن، می گوید :«پس چیکار کنم؟»  {و در عین حال خودش را یکی از مومنین تمام عیار می داند!!!} مگر قبول ندارد غیبت نزد خداوند قبیح است؟ مگر قبول ندارد غیبت، خوردن گوشت برادر است؟(1) مگر عاقبتی که برای غیبت کنند و غیبت شنونده گفته شده را قبول ندارد که در جواب کسی که به او می گوید غیبت نکن، می گوید پس چه کار کنم؟ یا نه بعضی ها که برای خودشان توجیهاتی دیگر می آورند؛ مثلا می گویند: «خب جلوی خودش هم میگم!» یا می گویند «مگه دروغ میگم؟». خب اگر دروغ می گفتید که می شد تهمت.

البته بعضی های دیگه هم که از آن طرف بام افتاده اند، مثلا یکی که بیاید برای ازدواج از کسی تحقیق کند، بدی هایش را نمی گوید به این خیال که غیبت نکند در صورتی که هنوز نمی داند در یک جاهایی از جمله همین جا غیبت واجب هست.

نکته: با توجه به فتوای مراجع، مسائلی که انسان غالباً به آن ها نیاز دارد واجب است که یاد بگیرد.(2)

بعضی هایمان هنوز فرق غیبت و تهمت را نمی دانیم!! و بعضی هایمان هنوز آنقدر ایمان نداریم که از عاقبت غیبت بترسیم. فرق ما با کافر در چیست وقتی ما هم مثل او به قیامت بی اعتناییم؟

بعد می پرسند اگر ایمان درهای رحمت را به روی مومنین باز می کند، اگر در روایات این همه برای دین و ایمان فایده گفته شده است، پس چرا ما هیچ کدام را نمی بینیم؟!!

امیرالمومنین (ع) می فرماید: «ایمان عبارت است از اقرار به زبان، شناخت قلبی و عمل با اعضا و جوارح»(3). یعنی اگر هر سه را داشتیم می شویم مومن نه اگر فقط زباناً مومن بودیم. پس خیلی های ما اصلاً مومن حساب نمی شویم که دنبال اثراتش می گردیم.

خدایا ما را تا مومن نشدیم از دنیا مبر

  • آقای مجازی

امروز توی یکی از وبلاگ ها این پست رو خوندم:

بعد یکی از کاربراش این نظر رو داده بود:

نمی خوام قصه ببافم، فقط میگم: «به این میگن زن»

خدایا به جوانان این سرزمین از اینگونه خانم ها عطا بفرما :)

  • آقای مجازی

وصیت امیرمؤمنان (ع) نزدیک شهادت: «الله الله فی الایتام فلا تغبُّوا افواههم و لا یضیعوا بحضرتکم…»(1) خدا را خدا را در مورد یتیمان، نکند آنها گاهی سیر و گاهی گرسنه بمانند، نکند آنها در حضور شما در اثر عدم رسیدگی از بین بروند… .

چند روز پیش با موسسه خیریه امام هادی (ع) آشنا شدم و  از این آشنایی هم بسی خرسندم :)
شما وقتی به سایت این موسسه که میرید، میتونید به صورت اینترنتی تکفل یک یتیم رو اونم فقط با ماهیانه 31 تا 35 هزار تومن {البته اولین پرداخت 45 تومن هست، فقط اولیش} بر عهده بگیرید. این پول برای خیلی از شما هایی که دارید اینو میخونی هیچه، هیچ. اونایی هم که تواناییشون کمتر هست، اگر میتونن با کم کردن خرج ها این ثواب رو از دست ندن، خیلی حیفه به خدا. حتی اگر مسلمون نیستید به عنوان یک انسان وظیفه دارید که در این راه قدم برداید.

و اما روال کار:
1. برای رفتن به سایتش اینجا کلیک کنید.
2. از ستون سمت چپ روی "تکفل ایتام" کلیک کنید.
3. بعد طبق توضیحاتی که دادن فرم پذیرش ایتام را تکمیل کنید و ارسال کنید.
4. بعد از چند روز برگه مشخصات کامل از یتیمی که قراره تکفل اون رو بر عهده بگیرید، از جمله عکس و آدرس و شماره تماس و... براتون ایمیل میشه.
5. و بعد شما با اولین واریزی و اطلاع رسانی به آنها، رسما تکفل یک یتیم را عهده دارید، به همین سادگی.

پ.ن: میدونم با ماهی 30 تومن اسم تکفل رو بزاریم یکم زشته، ولی قبول کنید خیلی هامون همینم انجام نمیدیم.

پ.ن2: این موسسه دارای شماره ثبت و اطلاعات دیگه هست که به نظرم برای اعتماد کردن کافی باشه.

خدایا ما را از عمل کنندگان به وصیت امام علی (ع) قرار بده

  • آقای مجازی
سایت حاجت

وقتی امام عاشقان غائب است
اطاعت از خامنه ای واجب است

ختم صلوات