سایت حاجت

پایگاه هدیه صلوات آنلاین

بخش وبلاگ

سایت حاجت

سایت حاجت

پایگاه هدیه صلوات آنلاین

بخش وبلاگ

آخه این همه وقت تلف کردن چرا؟؟؟

انصافاً عجب حوصله ای دارند بعضی ها. می نشینند و چند ساعت با هم درباره چرندیاتی که اصلاً یک سر سوزن فایده ای ندارند صحبت می کنند. یکی نیست بگوید: «بابا بس کنید!!، مگر ارزش این وقتی که دارید هدر می دهید را نمی دانید؟». انسان امروزی خودش را بکشد هم ۱۰۰ سال بیشتر عمر نمی کند؛ و خدا می داند که چقدر از این ۱۰۰ سال -که نصفش را خواب است- پای این چرندیات می گذرد. مگر دنیا مزرعه آخرت نیست؟ چه چیزی قرار است با این وقت تلف کردن ها -و شاید گناه کردن ها- برداشت کنیم؟ آقایان که درباره ماشین و خونه و قیمت فلان زمین و… صحبت می کنند خانم ها هم درباره رنگ موی خانم الف و کج بودن ابروی خانم ب و… صحبت می کنند. انصافاً خدا را خوش می آید؟ چه می شد اگر در خانواده ها یک جَو علمی برقرار می شد و همه صحبت های علمی می کردند؟ چه می شد به جای نقد کار های دیگران، به نقد کار های خودشان می پرداختند؟ چه می شد اگر خانم ها به جای غیبت، تعریف همسایه را می کردند؟ چه می شد اگر … .

یک پیشنهاد کنم؟ موافق هستید امشب با همسرتان یا دوستتان یا… قرار بگذارید و یک کتاب را روزانه فقط چند صفحه مطالعه کنید و شب با هم درباره آن چند صفحه صحبت کنید و به تعبیر دیگر، مباحثه کنید؟ یک کتابی که در زندگیتان تاثیر بگذارد. مثلا یک کتاب با موضوع آداب معاشرت، یا در باره زندگی زناشویی، یا درباره تربیت فرزند، و یا درباره اسلام. بخوانید و ببینید کجای زندگیتان را اشتباه می روید؟ با یک حساب سر انگشتی می توانید دریابید که اگر فقط یک کتاب را هم اینگونه بخوانید، می توانید زندگی تان را از این رو به آن رو کنید. می توانید زندگی تان را لذت بخش تر کنید. چه کسی این را نمی خواهد؟ همه می خواهند ولی به خیالشان در پولداری یافت می شود.

نکته: اگر وقتی که در حال مطالعه کتاب هستید، خواب آلود می شوید و یا حوصله تان سر می رود یا …، این ها همه دلیل دارد که باید دلایلش را پیدا کنید و به دنبال حلش باشید، شاید کند خوانی یا کلمه خوانی یا … . کتاب های خوبی هم در این زمینه می توانید پیدا کنید. البته شاید بد نباشد یک سری هم به این مطلب بزنید: «برای چه کسی (یا چه چیزی) درس می خوانیم؟».

خدایا توفیق زندگی کردن به سبک و آیین مورد رضایتت را به ما عطا بفرما

  • ۹۵/۰۳/۱۷
  • مدیر وبلاگ

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">