سایت حاجت

پایگاه هدیه صلوات آنلاین

بخش وبلاگ

سایت حاجت

سایت حاجت

پایگاه هدیه صلوات آنلاین

بخش وبلاگ

این کتاب به بازخوانی داغ ترین آیه قرآن (آیه 71 سوره مریم) می پردازد . ابتدا ترجمه ابن آیه را از دوازده مترجم می آورد و سپس در سه فصل با عناوین (1) ورود همگانی، (2) جهنم انتقام یا جهنم تطهیر و (3) خلود به ارائه مطلب می پردازد و در آخر کتاب هم خلاصه ای از هر فصل آورده شده است. تعداد صفحات کتاب نیز 96 صفحه می باشد .

# نمونه مطالب:

1- با دیدن و خواندن یک جمله « اولیای علی آتش را نخواهند دید »، به خودت مجوز هر گونه عمل و امیدواری به گذر بدون اذیت از جهنم را نده !

آخرین سفارش امام صادق (ع) به فرزندان ، شیعیان ، خانواده ، دوستان و پیروانشان را به یاد بیاور ، مخاطب موحد است ، مسلمان است ، مومن است ، شیعه است ، نزدیک امام است ، سرنوشتش مورد علاقه امام است، ولی با همه این تفاصیل امام می فرماید :«شفاعت ما به سبک شمارنده نماز نمیرسد».

2- خدایی که من تصور میکنم و اوصافی که من برای خدایم در نظر دارم باید با خدایی که خود خدا و پیامبرش معرفی میکند منطبق باشد ،  و الا ممکن است من بر وجود متوهم دیگری ، نام «الله» گذاشته باشم . وقتی شهادت می دهیم خدایی جز الله نیست - لفظی که حداقل چندین بار در شبانه روز در اذان و اقامه و تشهد موظف به تکرار آن هستیم - الله مورد نظر ما یک سنخیتی با الله واقعی داشته باشد ، و الا « لا اله الا الله » ما هم « لا اله الا الله » نیست، خدا می گوید، تو گفتی خدایی جز الله نیست ولی «الله»ی که تو در نظر داشتی با من خیلی متفاوت است.

3- اصلا یکی از سنگ محک های خوب برای تشخیص اینکه کدام تفسیر از دین، شیطانی است و کدام الهی، این است که بدانید هر تفسیری ما را به گناه کردن بیشتر جرات می دهد، شیطانی است.

4- ممکن است لحظه ای فکر کردن عبادت تو را تصحیح کند ، عبادتی که ممکن است در غیر مسیر باشد ، مثل اصلاح مسیر یک سفینه یا موشک ، که بسیار مهم تر از افزایش سرعت آن است ، چون یک هزارم درجه انحراف مسیر می تواند تمام سریع رفتن ها را به هدر بدهد و به هدف اصابت نکنی.

# فهرست کتاب:

  • عناوین موجود در فصل اول :

مخاطب آیه کیست ؟ ، مقصد آیه ، کورسوی امید ، معنای ورود ، اختلاف برداشت از معنای «ورود» در صدر اسلام ، بعد از ورود ، قطعیت موضوع آیه ، بازخوانی اعتقادات ، صراط ، ترجمه کامل آیات ، سرکشی ، مبنای دسته بندی ، بعد از تفکیک ، سرنگونی و پرتاب به درون جهنم ، صراط کجاست؟ ، خروج از جهنم با سرعت های متفاوت ، شش گروه یا شش میلیون گروه ؟ ، رابطه سرعت و زمان ، نسوختن گذشتن در کمال سلامت ، نور شدن ، تنها راه عبور به سلامت ، دو عامل کلیدی در امتیازدهی مثبت و منفی ، خلاصه مبحث ورود همگانی ، واحد زمان در آخرت ، تفسیر تقوی ، از کجا بدانیم کار خداپسند کدام است؟ ، آموختن تا چه زمانی و عمل بعد از چه میزان آگاهی ؟ ، راه کسب توفیق برای دریافت نادانسته ها ، خلاصه پیام های فصل اول ، یک پیشنهاد .

  • عناوین موجود در فصل دوم :

یک سوال جدی! چرا باید همه به جهنم برویم؟ ، جهنم انتقام یا جهنم تطهیر؟ ، فایده عذاب کشیدن ما ، فایده جهنم برای کیست؟ ، تعجب مردم از «رد شدن» از جهنم ، جهنم ، حمام است ، محل نظافت ، شهادت در عقاید ، تاثیر اعتقاد به جهنم بر ترسیم ما از خالق جهنم ، تفسیر تقوی ، عصاره دین ، تفسیر شیطانی از دین ، معنای توبه ، تعریف شیعه ، آیا شیعیان اسمی (محب اهل بیت (ع)) به جهنم می روند؟ ، یک ساعت فکر برتر از یک سال عبادت ، مهم تر از خود فکر ، موضوع فکر ، مومن کامل یعنی نور کامل ، یک «حقب» چند سال است ؟ ، آسان ترین راه .

  • عناوین موجود در فصل سوم :

معنای خلود ، برای رحمت خلق شده ایم یا عذاب؟ ، آیا خلود با رحمت سازگار است؟ ، علت خلود ، هدف انبیاء شکوفایی جوهره آدمی ، پیامبران آمده اند به تو یادآور شوند که «تو نوری» ، جدا کردن ناخالصی ها در کوره ، آن که همه وجودش ناخالصی شده ، معنای خلود .

  • ۹۴/۰۴/۲۹
  • مدیر وبلاگ

معرفی کتاب

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">